Tietoa meistä

Harri Jauhiainen (yrittäjä, KLT)
harri@tilitoimistojauhiainen.fi
040 757 6057

Harri on ollut alalla vuodesta 2005 alkaen. Hän aloitti työt oppisopimuksella äitinsä tilitoimistossa, josta valmistui merkonomiksi (Liiketalouden perustutkinto). Tämän lisäksi suoritettuna on taloushallinnon ammattitutkinto, tuotekehittäjän erikoisammattitutkinto sekä kirjanpidon ja laskentatoimen tutkinto(KLT). Yritystoiminnan Harri on aloittanut 1.12.2011.

Kopio_Harri
jyri_web

Jyri Anttila (taloushallinnon asiantuntija)
jyri@tilitoimistojauhiainen.fi
046 920 4611

Jyrin vahvuudet ovat ilman muuta sinnikkyys, ahkeruus ja periksiantamattomuus omassa työssään. Alan työkokemusta hänellä on vuodesta 2004 alkaen. Jyri on suorittanut liiketalouden perustutkinnon (merkonomi) ja taloushallinnon ammattitutkinnon.

Johanna Järvenpää (taloushallinnon asiantuntija)
johanna@tilitoimistojauhiainen.fi
046 920 4530

Johanna on suorittanut liiketalouden perustutkinnon (merkonomi) sekä liiketalouden ammattitutkinnon, osaamisalana taloushallinto. Johannan taustat tulevat kaupan alalta. Hän on toiminut tilitoimistoalalla keväästä 2019 alkaen.

IMG_20240118_101901
Kirjanpitäjä Asta Hämäläinen

Asta Hämäläinen (taloushallinnon asiantuntija)
asta@tilitoimistojauhiainen.fi
044 796 1048

Asta on aloittanut meillä työskentelyn loppuvuodesta 2020. Asta on nopea oppimaan, eikä uuden asian opetteleminen säikäytä häntä. Asta on suorittanut liiketalouden perustutkinnon (merkonomi) sekä liiketalouden ammattitutkinnon, osaamisalana taloushallinto. Tilitoimistoalalta Astalla on kokemusta tammikuusta 2019 alkaen.

Leila Matalamäki (taloushallinnon asiantuntija)
leila@tilitoimistojauhiainen.fi
040 667 4886

Leila on rauhallinen ja ahkera henkilö, joka on vaihtanut alaa elintarvikealalta taloushallinto-alalle. Hän on suorittanut liiketalouden perustutkinnon (merkonomi) sekä liiketalouden ammattitutkinnon, osaamisalana taloushallinto. Tilitoimistossa työskentelystä Leilalla on kokemusta keväästä 2022 alkaen.

IMG_20240118_101642
IMG_20240118_101430

Valtteri Sihvonen (taloushallinnon asiantuntija)
valtteri@tilitoimistojauhiainen.fi
044 270 0216

Valtteri on aloittanut työskentelyn meillä syksyllä 2023. Hän on suorittanut liiketalouden perustutkinnon (merkonomi) ja tällä hetkellä hän opiskelee liiketalouden ammattitutkintoa, osaamisalana taloushallinto.

Essi Auvinen (taloushallinnon asiantuntija)
palkanlaskenta, reskontranhoito
essi@tilitoimistojauhiainen.fi
044 799 7990

Essi on aloittanut työskentelyn meillä loppuvuodesta 2023. Hän on koulutukseltaan tradenomi ja opiskelee parhaillaan liiketalouden ammattitutkintoa, osaamisalana taloushallinto.

IMG_20240118_101032